Role Reversal
My husband had to become a househusband and look after our son whereas I became a breadwinner. My husband loves the family very much.As he felt so ashamed he did all the chores including washing clothes, cooking and minding our child. I felt nothing for him.
1079 ครั้ง
Tags : #กรณีศึกษา #การกลับบทบาท #การทำบุญ #การทำสมาธิ #ผลกรรม #ความสัมพันธ์ในครอบครัว #การทำความดี #ความทุกข์ #การบำเพ็ญบุญ #การศึกษาธรรม #การดูแลผู้ป่วย #การสื่อสารในครอบครัว #ความเชื่อทางศาสนา #กรณีศึกษา #การดูแลผู้ป่วย #การทำบุญ #การทำสมาธิ #การบำเพ็ญบุญ #การศึกษาธรรม #ความทุกข์ #ความสัมพันธ์ในครอบครัว #ความเชื่อทางศาสนา #ผลกรรม